Koľko stojí zubný implantát? + výhody a nevýhody implantátov

Žena zažívajúca citlivosť zubov po tom, ako sa napije studeného nápoja

Potrebujete náhradu zuba a zaujíma vás, koľko stojí zubný implantát? Cena zubného implantátu môže byť ovplyvnená viacerými faktormi, od kvality materiálu až po komplexnosť zákroku. V tomto článku vám poskytneme prehľad o tom, čo všetko ovplyvňuje cenu implantátu, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie.

Naši pacienti môžu očakávať najvyššiu kvalitu a spoľahlivosť, keď sa rozhodnú pre zubné implantáty u nás. Hneď na začiatok musíme objasniť jednu skutočnosť. Na otázku „koľko stojí implantát zuba” nemôžeme odpovedať všetkým záujemcom jednotne. 

Cena implantátov a faktory, ktoré ju ovplyvňujú

V cenníkoch zubných ambulancií môžete nájsť ceny za zavedenie implantátu už od 600 €. V týchto cenách však zvyčajne nie sú zahrnuté rôzne potrebné ošetrenia a starostlivosť. Koľko stojí zubný implantát v skutočnosti, sa líši v závislosti od viacerých faktorov. Sú to: 

Komplexnosť zákroku: Niektorí pacienti môžu potrebovať dodatočné procedúry, ako sú augmentácia kosti alebo sinus lift, aby sa zabezpečila dostatočná podpora pre implantát. Tieto dodatočné kroky zvyšujú celkové náklady na zákrok.

Počet implantátov: Cena zubných implantátov výrazne závisí od počtu nahrádzaných zubov. „Komplet” nové zuby, známe ako  „All on 4″, sú drahšie, pretože zahŕňajú náhradu celého radu zubov s použitím štyroch implantátov na hornú aj dolnú čeľusť. Tento komplexný zákrok zabezpečuje plnú funkčnosť a estetiku, čo sa odráža aj na vyšších nákladoch.

Najlacnejšie zubné implantáty sú často vyrábané z menej kvalitných materiálov, ktoré nemusia poskytovať rovnakú úroveň trvanlivosti a biokompatibility ako špičkové implantáty. Vyhľadávanie kliník, ktoré lákajú pacientov na „najlacnejšie zubné implantáty” sa neoplatí, pretože nízka cena môže znamenať kompromisy v kvalite a bezpečnosti.

Nakoniec, cenu zubných implantátov ovplyvňuje aj lokalita zubnej kliniky. Kliniky v mestských oblastiach s vyššími nákladmi na život môžu mať vyššie ceny ako tie v menších mestách. Cena zubného implantátu v Bratislave môže byť podobná ako v Košiciach, zubné implantáty v Prešove môžu mať tiež rovnakú cenu. 

My (YLUX) sme profesionálna zubná klinika v Bratislave s modernou implantológiou. Poskytujeme kompletnú náhradu chrupu, vrátane zubných implantátov za férové ceny. Zaručíme vám vysokokvalitnú starostlivosť a dlhodobé riešenia pre váš zdravý a krásny úsmev.

Na našej klinike vám radi poskytneme všetky potrebné informácie, vrátane odpovede na otázku „Koľko stojí zubný implantát?”. Kontaktuje nás a dohodnite si konzultáciu.

afty na spodnej pere

Výhody zubných implantátov

Vyššiu cenu zubných implantátov vyvážia mnohé výhody v porovnaní s inými typmi zubnej náhrady. Predstavíme vám tie najdôležitejšie. 

Dlhá životnosť

Zubné implantáty sú vyrobené z odolných materiálov, ako je titán, čo im poskytuje vysokú trvanlivosť a schopnosť vydržať veľa rokov, často aj celý život, pri správnej starostlivosti.

Prirodzený vzhľad a pocit

Implantáty sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako prirodzené zuby. Pocitovo sú od pôvodných zubov tiež na nerozoznanie. Esteticky zapadajú do vašej ústnej dutiny a zlepšujú vzhľad vášho úsmevu bez toho, aby si ktokoľvek všimol, že ide o zubnú náhradu.

Maximálna funkčnosť a pohodlie

Na rozdiel od snímateľných protéz, implantáty sú pevne zakotvené v čeľusti, čo znamená, že sa nebudú pohybovať pri jedení alebo rozprávaní.

Zubné implantáty znášajú dobre takmer všetci pacienti

Zubné implantáty sú veľmi úspešné – ľudský organizmus ich prijíma až v 97 % prípadoch. Táto vysoká úspešnosť je spôsobená biokompatibilnými materiálmi, ako je titán, ktorý telo dobre toleruje. 

Prevencia úbytku kostí

Po strate zuba môže dôjsť k úbytku kostného tkaniva v čeľusti. Implantáty stimulujú čeľusť podobne ako prirodzené zuby, čím pomáhajú zachovať a podporovať zdravú štruktúru kosti.

Ochrana susedných zubov

Na rozdiel od mostíkov, ktoré vyžadujú obrusovanie priľahlých zubov, implantáty nevyžadujú úpravu okolitých zdravých zubov. To pomáha zachovať ich integritu a predchádzať zbytočnému poškodeniu.

Zlepšenie ústnej hygieny

Implantáty umožňujú ľahký prístup medzi zubami, čo zlepšuje schopnosť udržiavať dobrú ústnu hygienu. Môžete ich čistiť a ošetrovať rovnako ako prirodzené zuby, bez potreby špeciálnych prípravkov alebo nástrojov.

Nevýhody zubných implantátov

Zubné implantáty predstavujú ideálnu náhradu chrupu. Vyššie počiatočné náklady v porovnaní s inými typmi zubných náhrad, ako sú mostíky alebo snímateľné protézy, môžu vnímať niektorí pacienti ako nevýhodu. Bez ohľadu na to, koľko stojí zubný implantát, verte, že investícia sa vám vráti v podobe krásneho chrupu, ktorý je na nerozoznanie od prirodzených zubov

 

dieťa hryzúce si nechty

Ak uvažujete o zubných implantátoch a chcete vedieť viac, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poskytneme všetky potrebné informácie, aby sme vám pomohli získať zdravý a krásny úsmev.